PanWiki:Chci přispívat

Z PanWiki
Přejít na: navigace, hledání

Vítejte, jste velmi žádaný(á)! Čím více přispěvatelů tenhle server bude mít, tím bude kvalitnější. Proto, abyste mohl(a) začít přispívat se nejprve musíte zaregistrovat.

Obsah

Registrace

Provedete to pomocí ikonky Prihlaste-se.png, kterou najdete v pravém horním rohu stránky. Klikněte na ní a zvolte možnost Zaregistrujte se, vyplňte pět řádek formuláře a klikněte na tlačítko Vytvořit nový účet.

Pokud také zaškrtnete zaškrtávátko Trvalé přihlášení, znamená to, že kdykoliv přijdete ze svého počítače na stránky panwiki.panska.cz, budete už rovnou přihlášen. Vyžaduje to ale mít v prohlížeči zapnuté tzv. cookies.

Nebojte se zadat při registraci svoji e-mailovou adresu, na stránkách nikde nebude zobrazena, takže to z hlediska spamů není nebezpečné.

Kdo jsem?

Po registraci je vše připraveno pro to, abyste si co nejdříve mohli vytvořit alespoň primitivní stránku o sobě. Je to velmi vhodné, aby i ostatní uživatelé věděli kdo jste, čím se zabýváte atd.

Osobní stránka je článek, jako každý jiný a založíte si ho kliknutím na Vaše jméno (přezdívku) v prohlížeči úplně nahoře. Všimněte si také, že vedle osobní stránky tam máte odkaz na svojí diskusní stránku nazvanou "moje diskuse". Až si všimnu, že jste se zaregistrovali, pošlu Vám právě tam pár dalších instrukcí.

Můj první článek

Pokud zatím vůbec nevíte, jak vytvářet články, přečtěte si prosím nejprve alespoň základní instrukce v nápovědě. Zdejší nápověda je sice zatím jen velmi skromná, ale platí zde většina toho, co platí na Wikipedii. Proto z ní alespoň prozatím vedou odkazy do nápovědy Wikipedie.

Název článku

Jako název článku volte výraz v prvním pádu jednotného čísla. I pokud je článek o něčem, co má ustálenou zkratku, tvořte název z celého výrazu nikoliv ze zkratky. Ze zkratky se dá později udělat tzv. přesměrování na vlastní článek.

Na co si dát pozor?

Server PanWiki se od běžné Wikipedie liší zejména svým důrazem na pečlivou kategorizaci článků. Je to proto, že zde oproti Wikipedii zde vždy bude výrazně méně článků a bez dobře organizovaných kategorií by se v něm vyhledávalo velmi obtížně. Pokud si nejste úplně jisti, jak systém kategorií funguje, konzultujte prosím vytváření nových kategorií se mnou prostřednictvím mé diskusní stránky Uživatel diskuse:Serych.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Nástroje